Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri

discephe1
Proje:
Rapsodi Evleri - Aktürk İnşaat Yeri: İstanbul, 2006

discephe2Yatırımın Geri Kazanımı Isınma giderlerinde tasarruf

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri kolon ve kirişler dahil tüm bina yüzeyini kesintisiz olarak yalıtıp, ısı köprülerinin oluşumuna izin vermeyeceğinden, ısı yalıtımı konusunda maksimum verimlilik sağlar.

Mimari projeye ve kullanılan sistemlere ve ısı yalıtım plakası kalınlığına bağlı olarak %50-60 metreberlerinde yakıt tasarrufu sağlayan sistem, kısa süre içinde yapılan ilk yatırmı amorti ettikten sonra aile bütçenize tasarruf yoluyla da katkıda bulunmaya devam eder. Dış cephe ısı yalıtım sistemi kullanıcı dostudur.

Dış Cephe/Yapı Fiziği Yapı kabuğunun konuması

Dış cephe ısı yalıtım sistemi binanızın cephesini bir kabuk gibi sardığından, Isı köprülerinin tamamını ortadan kaldırır ve bina taşıyıcı sistemin iklimsel etkilere karşı korur. Su ve ısı geçirimsiz, buna karşılık nefes alan yapısı ile taşıyıcı sistem donatılarının korozyonunu engeller, binayı don etkisinden korur, bu sayede taşıyıcı sistemin zafiyete uğramasını engeller. Yalıtım kabuğu sayesinde ısı kaçakları engellendiğinden, yoğuşma ve buna bağlı oluşabilecek nem, rutubet ve küflenme sorunları tamamen ortadan kalkar. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri binanızın ömrünü uzatır. Binalarda dıştan ısı yalıtımı uygulandığı takdirde, tüm kolon, kiriş, denizlik gibi çıkış noktaları ısı köprüsü olarak çalışır.