EPDM Membranlar

EPDM membran; etilen, propilen ve çok düşük miktarda dien monomerin sentezlenmesi; karbon eklenmesi ve çeşitli yağların ve başlayıcıların işlenmesi ile meydana gelen son derece esnek bir elastomerik polimerdir.

EPDM, fiziksel özelliklerini uzun yıllar boyunca sürdürmektedir.

EPDM’in başarısı, uzun ömürlülük, iklimsel dayanım, elastiklik vb. Mükemmel fiziksel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. EPDM membranlar gerek yeni çatılarda greek mevcut çatı üzerine yapılan uygulamalarda hafif ve kolay uygulama olanakları sunmaktadır. 

Mekanik sabitlemeli uygulamalarda Sure-Seal Reinforced (Taşıyıcılı) kullanılmaktadır. Sure-Seal Reinforced membran, alt ve üst EPDM katmanları arasına, örgü şeklinde ve yüksek mukavemetli polyester bir taşıyıcının yerleştirilmesiyle meydana gelmektedir.

Trapez Çatılarda uygulaması gösterilmiş EPDM membran Betonarme çatılarda, Temel ve Perde izolasyonlarında, Havuz ve süs Göllerinde de rahatlıkla uygulanabilen bir yalıtım örtüsüdür. Ebatlarının geniş olması çok daha büyük alanların daha az ek yeri ile bitmesi kolaylıeını sunmaktadır. Ayrıca makinesiz uygulama yapabilme kolaylığı sunmaktadır.

epdm-membran